Kvalitní víno je naší prioritou

SPOLUPRÁCE POUZE S VYBRANÝMI VINAŘI


VINAŘSTVÍ JANOUŠEK

Rodinné vinařství Janoušek bylo založeno v roce 1990, i když první vinohradnické krůčky sahají do 40. let minulého století. Od prvních soudků s víny pro rodinu a přátele došlo po roce 1989, kdy v restitucích byly postupně vráceny vinice původním majitelům, což nakonec přirozeně vyústilo ve vznik moderního rodinného vinařství. Rodinné vinařství tvoří: jednu třetinu vinic v Rakvicích, druhou v Zaječí a třetí ve Velkých Bílovicích. Katastry na sebe navazují, přesto tu najdete několik druhů podloží – cílem bylo najít nejlepší polohy pro jednotlivé odrůdy. Macerace bílých rmutů tu probíhá podle vzoru předků – zrají na jemných kalech v sudu a část produkce v sudech i kvasí. Používají minimum chemie ve vinicích – část vinohradů je v BIO režimu – i minimum operací s vínem a minimum chemie do vína.

VINAŘSTVÍ RUSNOK

Kořeny našeho vinařství sahají až ke čtvrté generaci vinařů. Intenzivně a na plný úvazek se naše rodina začala věnovat vinařství v roce 1995, vinná réva se tehdy pěstovala na 1,5 ha půdy v různých lokalitách. Všechny vypěstované hrozny se zpracovávaly a vyrábělo se z nich víno. Dneska již obhospodařujeme vlastních 10 ha vinic (cca 45 000 kusů hlav), avšak pro doplnění sortimentu také nakupujeme vinné hrozny od našeho smluvního partnera. Vyrobené víno se prodává částečně jak sudové, přívlastková vína jsou lahvována a nabízena přes vinotéky a specializované obchody s vínem. Samozřejmostí je také prodej přímo ze sklepa. V nově otevřeném penzionu, který je postaven na vinném sklepě, se můžou hosté přímo seznámit s našimi víny při řízených degustacích.

VINAŘSTVÍ HLINECKÝ

Naše malé rodinné vinařství bylo založeno v roce 2003, aby navázalo na letitou rodinnou tradici. Našim mnohaletým rodinným krédem je „Láska, porozumění a úcta k přírodě“ a tím se řídíme při práci s vínem a uskutečňování přání a představ Vás, milovníků vína. Hospodaříme na 1,2 ha vinic ve vinařské obci Čejkovice. Široký sortiment odrůd doplňujeme nákupem hroznů od našich stálých dodavatelů. Při výrobě vína se nebojíme novinek a experimentů, ale zároveň se rádi vracíme ke staronové tradici.

VINAŘSTVÍ PRYGL

Jsme malé rodinné vinařství, působící ve Starém Poddvorově na Slovácku. Samotná tradice našeho rodinného vinařství navazuje na práci našich předků, avšak intenzivně se mu věnujeme od roku 2004. V současné době obhospodařujeme 3 ha vinic, které se nacházejí ve slovácké podoblasti. Veškerou produkci našich hroznů si zpracováváme sami tradiční metodou, aby naše vína byla svěží a harmonická. Základem našeho vinařství je péče od jarních prací na vinici až po dodání vína na vaše stoly.V naší nabídce najdete vína zemská, jakostní i přívlastková.

VINAŘSTVÍ BAŘINA

Vinařství a vinohradnictví se naplno věnujeme od roku 1998. Tehdy jsme začali sadit vinohrady nejenom v tradičních vinařských tratích Starého Poddvorova, ale i v méně tradičních – nově založených vinařských tratích Čejkovice. Zemědělství máme ale v genech, Tomášova rodina patřila po několik staletí k sedláckým rodinám Starého Poddvorova, a na tuto tradici se snažíme navázat nejenom ve viniční trati Krásná hora, která shlíží na naši malou vesnici. Všechny práce ve vinici jsou prováděny manuálně, protože věříme, že základem pro kvalitní víno je kvalitní surovina a vinohradnickou práci považujeme za stejně důležitou jako práci s vínem ve sklepě. Hrozny zpracováváme moderními technologiemi ve vlastním provozu vybaveném pneumatickým lisem, vinifikátory na nakvášení červených vín či agregáty pro plně automatizované řízení kvasných procesů, regulací teploty chlazení pro kvašení bílých vín a ohřevem pro biologické odbourávání kyselin červených vín. Vinařský provoz má sídlo v Čejkovicích.

VINAŘSTVÍ VYMOLA

Vinařství se nachází ve slovácké obci Mikulčice na Hodonínsku. V současné době obhospodařujeme asi 5 hektarů vinic umístněných v tradičních viničních tratích v okolí obce Mikulčice. Při pěstování hroznů dbáme zásad integrované produkce. U výroby vína využíváme dlouholeté zkušenosti s ohledem na nejmodernější technologie. Naším zájmem je poskytnout Vám jedinečný zážitek z každé skleničky našeho vína.

VINAŘSTVÍ ŠUPKA

Malé rodinné vinařství Petr Šupka má vinařskou tradici dlouhou přes 25 let. Nachází se ve slovácké obci Polešovice. Obhospodařuje 1,5 ha vinic a zpracovává 7 odrůd vína. Vína zrají v nerezových nádobách s řízeným kvašením. Vinařství klade důraz na poctivost, kvalitu a dlouhodobé zkušenosti předchozí generace.

VINAŘSTVÍ HOLEC

Maxmilián Holec byl v mládí stále u toho, když jeho rodiče obdělávali malý vinohrad. Jeho myšlenky vždy patřily snu o vlastním vinařství, který si v roce 1992 splnil. Postupně vysazoval vinohrady, převzal rodinný sklep a do práce zapojil celou rodinu. Rodina dnes obhospodařuje v systému integrované produkce 8,5 ha vinohradů. Rodinný 300 let starý sklep je částečně degustační a částečně výrobní. Maxmilián Holec kombinuje při výrobě vína tradiční i moderní metody vinifikace. Bílá vína zakváší čistými kulturami kvasinek, má ovšem vlastní způsob, jak zachovat původní charakter jednotlivých odrůd. Červená vína vznikají otevřenou macerací a zrají v dřevěných sudech.

VINAŘSTVÍ VOJÁČEK

Malý vinařský podnik pokračuje v započaté tradici předků, kteří se zasloužili o vytvoření podmínek pro výrobu kvalitních moravských vín. Vinařství působí v mikulovské vinařské oblasti, obci Milovice, a hospodaří na 10 hektarech vinic. Celá produkce špičkových hroznů, z těch nejlepších viničních tratí z okolí pálavských vrchů je zpracována pomocí nejmodernějších technologií. Vína zrají v dubových sudech nebo nerezových tancích, dále se ve správný čas lahvují a ukládají do archivního sklepa.Vinařství Vojáček je zaměřeno na odrůdu Pálava, typickou pro Pálavské vrchy, dále na odrůdy Tramín červený, Sauvignon, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Neuburské, Müller-Thurgau, Muškát moravský, Rulandské šedé, Rulandské modré, Svatovavřinecké, Frankovku a Zweigeltrebe. Kvalitní vína byla nejednou oceněna v místních a okolních soutěžích.

VINAŘSTVÍ HORÁČEK

Naše malé vinařství pomalu vznikalo od roku 1990 a navazuje na tradici několika vinařských generací. Nachází se v malebné vesnici Rakvice, která náleží do Velkopavlovické podoblasti.V současné době obhospodařujeme 7 ha vinic a to na čtyřech viničních tratích – Kozí horka, Trkmansko, Krefty a Přítlucká Hora. Vína vyrábíme pouze z vlastní produkce hroznů v menších šaržích. Mošty jsou částečně odkalovány, ale nejsou zakvášeny ušlechtilými kvasinkami, kvašení probíhá za mírného chlazení.Produkujeme zemská vína převážně sudová, některé odrůdy lahvujeme.

VINAŘSTVÍ BOGÁR

Jsme malé rodinné vinařství, které se nachází v Blatnici. Máme vinice o výměře 1,2 ha. Vinařství je náš celoživotní koníček, věnujeme se mu již 50 let. Pěstujeme celý sortiment bílých i modrých odrůd. Víno vyrábíme jen z našich hroznů. Vína u nás zrají přirozenou cestou, nepoužíváme řízené kvašení ani další moderní technologie při zrání vína.

VINAŘSTVÍ ŠŤASTNÝ

Malé vinařství Jan Šťastný se nachází v Čejkovicích. Zabývá se výrobou bílých, červených i růžových vín, které jsou vyráběny starou klasickou metodou. Vína zrají v dřevěných sudech či nerezových nádobách. Většina vín prokváší dosucha a nejsou do nich přidávány žádné ušlechtilé kvasinky. Vína pak zůstávají přirozeně zemitá.

VINAŘSTVÍ DIANA

VINAŘSTVÁ KNÁPEK

Vinařství bylo založeno Františkem Knápkem v roce 1999, kdy se svými syny započal výsadbu vlastních vinic. Vztah k vínu a vinohradnictví však podědil po svém otci, se kterým již od mládí víno vyráběl. V současné době obhospodařujeme 18 hektarů vinohradu a nabízíme tak široký sortiment vín. Malé rodinné vinařství KNÁPEK ve Strachotíně na Jižní Moravě se nachazí ve svahu mezi vinicemi nad Strachotínem a svou vyvýšenou polohou tak nabízí jedinečný pohled na Pálavu a Novomlýnské nádrže.